→ REPORT

PÁTÁ JESUSPARTY JE ZA NÁMI

14. října 2008 v 16:37 | PATRIS

v sobotu ráno s kami a špáčou vyrážíme károu směr čerčany (furt si to pletu s říčany - nějak se mi ty městečka poblíž prahy pletou). takže čerčany - jedeme správně... cílem cesty je husitská fara, kde se koná v pořadí už pátá jesusparty, aneb setkání lidí okolo freakfestu, jesusfreax a godarchy. cesta docela ubíhá v pohodě a dokonce ani nikde nebloudíme :-) takže jsme v čerčanech. nejdřív se stavujeme v kavárně (už od hradce jsem se chtěl stavit někde na kafe a nějak se to nepovedlo). je okolo desátý dopoledne, popíjíme kafe a zajdeme ještě do krámu s jídlem (připomíná mi to samoobsluhu před dvaceti lety :-) tak máme nakoupíno a hurá na faru... přijíždíme k husitskýmu kostelíku, kterej stojí na moc krásnym místě na samotě nad městem. všichni tam ještě chrápou, protože se prý páteční koncert trochu protáhl... nicméně petr wágner je už vzhůru a nabízí nám snídani. asi za půl hodinky doráží monika s albertem a pak i marklish a pája. mezitím už všichni tak nějak vstávají (je okolo poledne) a tak se přivítáváme s lidma z godarchy, se třemi německými přáteli s jesus freaks a s dalšími kteří dorazili... něco po jedný se vydáváme na pěší výlet po okolí. je tu moc krásný prostředí a dokonce i počasí se vydařilo. je mi vedro a tak si sundávám mikinu... konečně je tu hospoda, kde se najíme. paní co nás obsluhuje nám nabízí jídla z jídeláku a hrozně moc je vychvaluje - tahle svíčková je moc dobrá, jím ji skoro každej den apod. :-) ale jo, celkem vaří slušně. takže pokračujeme ve výšlapu a okolo šestý se vracíme na faru. wágy už je trochu netrpělivej, protože v pět měla začít přednáška o rock´n´rollu. ale zhostil se toho suprově a pouští nám k tomu i video ukázky hudebních dokumentů. po přednášce ještě kecám s dalšími a už je tady dvacátá hodina a začína koncert hardcorových goro... takový parádní soukromý koncert skoro jako u někoho v obýváku :-) pak následuje táborák a opíkání buřtů. při tom se hrají chvály na kytaru a občas se střídají s modlitbama... je to parádní čas. něco po jedenáctý večer začíná v kostele ještě akustickej koncert při svíčkách v podání jonáše vystupujícího pod jménem jon la tash. po koncertě ještě prozkoumáváme kostel a hlavně kolumbárium (což jsou různý urny, svíčky a tak). řeknu vám, že takhle v noci to má zvláštní tajemnou atmosféru... třeba někteří se dokonce báli, že pájo :-) něco po půl jedný jsem už utahanej a tak jdu spát...

nedělní ráno vstáváme do slušný mlhy. vylezu z kostela a všude mlha jak mlíko... v deset hodin začíná v kostele bohoslužba kam dorazili jak lidi z jesusparty tak i místní včetně rodin a několika babiček... wágy, kterej ještě včera večer vyřvával songy ve stylu hardcore je v neděli oblečenej do černýho hábitu s kalichem a vyzpívává modlitby a požehnání. je to obrovská změna! no já jsem se do toho trochu přichomítl a tak mám na starosti v liturgii první čtení... mám číst nahlas a pomalu, protože se v kostele všechno ozývá... trénuju si to na příjezdech vlaků, ale je to docela těžký, vám řeknu... nedělní kázání má farář petr wágner o odpočívání a o tom, že ježíš čerpal sílu ve chvílích, kdy si zalezl někam o samotě... hodně mě to oslovuje. nakonec ještě zpívané požehnání a společná modlitba "otče náš" a bohoslužba je u konce... pak už jen loučení, společné foto a čeká nás cesta domů...
musim říct, že jsem hodně rád, že jsem tam mohl opět bejt a už se moc těšim na další jesusparty, tentokrát na jaře opět na slezsku.

fotky z jesusparty najdete na www.tys.rajce.idnes.cz
článek převzat z blogu autora www.patrisuv.blog.cz

SAXSTOCK NÁS PODPOŘIL

4. září 2008 v 17:13 | ALBERT A MONIKA
už je to pár týdnů, co jsme se s albertem vrátili ze saxstocku v německu. chceme se s vámi podělit o to, jak je bůh dobrý... v termínu 11. - 13. července jsme vyrazili na saxstock kam nás pozvali organizátoři (my jsme je pozvali předtím na freakfest). řekli jsme si, proč ne a rozjeli se do sazska. festival se odehrával v duchu tvrdé hudby - punk, metal, hardcore. když nehrála kapela na pódiu, zněly různé zvuky ze stanu - "open stage", vždy se někdo "našel" kdo vzal do ruky kytaru nebo si sednul za bicí nebo stál u mikrofonu. většinou se linuly známé písně - chvály jesus freaks.
před nedělním seminářem (bohoslužbou) za námi přišel coschi (jeden z organizátorů), že se rozhodli polovinu z nedělní sbírky dát na freakfest. řekli jsme z pódia něco o freakfestu a odkázali je náš web... a dostali jsme 274.- euro! díky bože!
na tomto příběhu jsou zajímavé ještě dvě další věci: taky jsme dali určitou bankovku do sbírky a několik minut po konci sbírky za námi přišel jeden německý brácha a podával nám bankovku o stejné hodně co jsme dali do sbírky, prý se modlil a má nám tuto částku dát! bůh je prostě super!
a druhá věc - později jsme se bavili s organizátorkou saxstocku, která má na starosti finance a od ní jsme se dozvěděli, že letos se ve sbírce na saxstocku vybrala přesně dvojnásobná suma než vloni! no není bůh úžasný?!
takže díky sbírce z německa a díky několika z vás se nám dluh snížil, ale stále ještě nemáme zaplacenou fakturu za pronájem kempu... :-( pokud máte někdo pár korun navíc a přispějete nám nebo přispějete i ze svého nedostatku s vírou, že bůh se o vás postará, budeme vám za to vděčni.

ČTVRTÝ FREAKFEST SE OPRAVDU VYDAŘIL

4. září 2008 v 17:09 | JAKUB LIMR
čtvrtý ročník alternativního hudebního festivalu freakfest proběhl na konci června na tradičním místě v campu brodský u červeného kostelce. jeden z redaktorů serveru www.signaly.cz trefně vystihl atmosféru této letní akce, když napsal: "v okamžiku, kdy vás rozpálí muzikanti z polska, holandska, německa, usa a samozřejmě české nej kapely, máte možnost se hned zchladit v blízkém rybníku. ale myslím si, že každý z nás se rád nechá nažhavit bez následného ochlazení nějakým pořádným povzbuzením člověka, který žije z víry, nebo svědectvím, jak k ní přišel. na tohle vše pořadatelé freakfestu myslí…"
festival, který se ve svých začátcích nechal inspirovat německým freakstockem, se v průběhu let v mnohém proměnil, jak bylo vidět i letos. freakfest rozhodně už není jen o muzice, i když ta zůstává jeho těžištěm. program festivalu byl v pravém slova smyslu celodenní a pestrý - což platí pro všechny čtyři dny jeho konání. kromě hudební produkce připravil pořadatelský tým z občanského sdružení jesusfreax doslova nálož workshopů a seminářů. jejich účastníci na pláži vyráběli masky, o kus dál vylepšovali své oblečení pomocí sprejů a šablon nebo seděli v kroužku, aby poslouchali duchovní vyučování na téma duchovního boje, o modlitbě, o řeči snů, o chudobě ve světě a co s ní či o povolání do misie. a tím výčet zdaleka nekončí. freakfest si asi málokdo umí představit bez půlnoční bohoslužby. ztichlá artstage je ozářená svíčkami a v ní společenství, které uctívá boha a naslouchá jeho slovu, aby nakonec při večeři páně zaznělo: "toto jest mé tělo, které se za vás vydává…"

FREAKFEST BYL A ZASE BUDE

4. dubna 2008 v 19:40 | PATRIS
hello lidi, přípravy na freakfest už jedou v plnym proudu. nedávno jsme dodělali novej design webu www.freakfest.cz, ladíme kapely a já mám na starosti dát do kupy workshopy a semináře. ve středu jsme byli s monikou vyřizovat víza jedný kapelce z ukrajiny. museli jsme vyplnit haldu papírů a prohlášení a taky si vystát frontu na cizinecký policii. o to víc nás překvapilo, že pán který s náma víza vyřizoval říkal, že freakfest zná... a dneska jsem dokonce zjistil proč. navštěvuje totiž "cébéčko" v náchodě. bůh nás prostě dokáže povzbudit :-)

HISTORIE HNUTÍ JESUS PEOPLE V USA

19. prosince 2007 v 11:56 | DAGGIE
Koncem šedesátých let alternativní kultura kulminovala. Užívání drog kvetlo, hippies byli v centru mediální pozornosti a co bylo nejpřekvapivější, velké množství těchto mladých se stalo křesťany. Diváci znali tyto skupiny pod různými jmény. Jesus Freaks, Jesus People nebo Street Christians. Velká část mladých evangelistů pro Krista ovšem ještě nedávno jela v drogách, volné lásce a nechovala valné sympatie k majoritní společnosti. Když se obrátili, mluvili o Ježíšově revoluci a věřili, že poslední doba je blízko. Mnozí přilnuli k fundamentalistům a přejali jejich pohledy. Základní zaměření hnutí se točilo kolem spasení skrze zkušenost víry v Ježíše Krista. Byly tu ovšem další prvky, které činily toto hnutí pro laiky těžko uchopitelné - jako např. velký vliv pentekostalismu, glosolalie a učení o křtu Duchem. Přestože hnutí Jesus People nebylo příliš sebevědomé, cítili se jeho členové být součástí probuzení a přirovnávali svou situaci k velkým probuzením osmnáctého století. →

FREAKFEST PROMO VIDEO

3. prosince 2007 v 9:31 | HONZA VLNAS

SETKÁNÍ NA HOŘE GÍROVÉ

14. listopadu 2007 v 17:48 | PATRIS
hello lidi, teďka o víkendu se uskutečnila jedna super akcička o který bych vám moc rád napsal. vyrazili jsme totiž s kami na v pořadí už čtvrtou jesus party a tentokrát na slezsko. v pátek odpoledne jsme si u nás dali sťuka u nás a vyrazili směr třinec ve složení albert z hradce, mája z liberce, zerd z děčína a já s kami. cesta hnedka v hradci začala pěknou dopravní zácpou a různá zdržení jako objížďky a zácpy nás provázeli celou cestou. nakonec jsme okolo půl desátý v noci dorazili do mostů u jablůnkova. tam už na nás čekali přátelé z godarchy a pak už jsme lezli asi pět kiláků na gírovou horu, kde se to celý konalo. skoro nebylo vidět na cestu, začalo sněžit a občas někdo hodil pěknou držku (viď jumpere :-) ale nakonec jsme se do cíle doplazili v pořádku... →

PROVOKATIVNÍ TRIKA Z OUTSIDER SHOPU

4. listopadu 2007 v 8:29 | PATRIS
asi už někteří z vás ví o našem novým e-shopu s provokativníma křesťanskýma trikama outsider shop. právě tam chystáme novou kolekci s novými motivy. a máte se opravdu na co těšit, protože půjdeme nahoru i s kvalitou trik a potisků... každopádně asi největší ohlas (ať už negativní či pozitivní) má triko s nápisem "ježíš za tebe zemřel, vole". tento motiv dokonce zabodoval v anketě zlatá perla na stránkách jinak kriticky smýšlejícího křesťanskýho portálu granosalis.cz a to už je fakt hodně co říct...každopádně tento kontroverzní motiv se stal už docela známým a populárním... a tak i vy se můžete voháknout do hadrů z našeho outsider shopu. výběr už je jen na vás...

WAITING FOR STEVE V PRÁGLU

4. listopadu 2007 v 8:26 | PATRIS
čau lidi, v sobotu jsme se vydali s mojí kami a s fílou a kubou do prahy na koncert německý emo indie kapelky waiting for steve. cesta proběhla celkem v pohodě, jeli jsme z hradce furt rovně takže žádnej zádrhel a v káře byla pohodová atmosféra. místo jsme taky trefili v pohodě - konalo se to open air v riegrových sadech v centru prahy. už když jsme přicházeli, zaslechli jsme koncert veselý zubatý. no není to úplně můj šálek čaje, k čemu to jenom popsat... trochu ivan mládek, trochu taková hospodsko-církevní kapelka. ale lidi se bavili a to bylo hlavní :-) škoda jen, že jsem nevěděl, že před zubatou hrajou ještě frýdlanští dramatici, který jsme teda propásli, což mi bylo trochu líto. je totiž pohodový divadýlko, který mě vždycky pořádně rozesměje... tak ale nebudu to prodlužovat a vzhůru k hlavním hvězdám benefičního večera, který se konal na podporu nového protidrogovýho střediska teen challange. waiting for steve byli prostě parádní. hráli pecky ze svých posledních dvou alb a k tomu i pár nových... jejich muzika byla dost emotivní a cejtil jsem v ní hrozně moc boha. potěšením taky byla zmínka o freakfestu před písní perfect summer - na freakfestu to bylo prý moc super a prý by chtěli přijet znovu... po koncíku jsme ještě zašli do nedaleký čínský restaurace na pozdní večeři a s menšími komplikacemi se dostali k richimu domů (musím ještě zmínit parádní parkování, kdy jsme přenášeli auto, aby se tam vešlo :-) a poděkování richimu, že nás nechal přespat v tom kazatelskym bytě u metodistů. byl to prima čas.

JOHN COFFEY NA FREAKFESTU

18. října 2007 v 20:50 | patris

JESUSPARTY 4 KOTVÍ TENTOKRÁT DOMA U GODARCHY

8. října 2007 v 10:01 | GREEN PROPHET
půlrok se s půlrokem sešel a máme tady další jesus party, tentokrát tedy již čtvrtou, ale věřme, že jedinečností bude stejně tak nepočitatelná jako ty předešlé. přístavů už loď jesus party projela vícero a nyní nezbytně kotví i v zatím neprobádaných a divokých meandrech území vyděděnců, zbojníků a rebelů - v temné, ale čisté vodě godarchy. jedním z nosných témat bude tedy "doma u godarchy". chceme dát všem těm, se kterými nás pojí vztahy, aktivity či ideály možnost poznat naše vztahy, aktivity a ideály v té nejryzejší podobě - v domáckém prostředí chalupy na posvátné hoře GA hnutí - gírové. chceme dát našim drahým hostům možnost proniknout do hloubek všech našich úchylných a kacířských názorů a poznat jak (a jestli) se uplatňují v kruhu naší rodinné komunity. neb pravda osvobozuje a svoboda je taky důležitá. :-)

PŘIPRAVUJE SE JESUSPARTY4!

24. září 2007 v 23:57 | PATRIS
tak je to tady. už nějakej čas se mluví o tom, kdy bude další jesusparty, tentokrát čtvrtá a to ve slezsku... psal mi darek, že to vypadá na víkend 9. - 11. listopadu a bude to na nějaké chatě na horách :-) takže už si blokujte tenhle termín. bližší info se tu určitě brzy objeví. pod palcem to tentokrát má grupa godarchy...

JESUS FREAKS SACHSEN V OSTROVĚ

28. srpna 2007 v 10:14 | KOPY
v sobotu 18. srpna jsme se opět po roce vydali, my ústečáci, za lidma z jesus freaks sachsen, kteří trávili svou tradiční letní dovolenou v ostrově u tisé, což máme takřka za rohem. tentokrát jsme vyjeli v chudším a nezvyklém složení - já (kopy), soudruh matěj páral a pan beránek - známá ústecká postavička, bigbítový guru, velký pohan a můj letitý kamarád, s kterým jsem v dobách svého bujarého mládí vyseděl po hospodách několik důlků a poobracel stovky půllitrů dnem vzhůru. cesta vozem zn. škoda 120 proběhla poměrně zdárně, stavili jsme se ještě u jedné polorozpadlé ex-kaple, která architekta párala evidentně zaujala - nevím no, ještě jsem téhle jeho úchylce nějak neporozuměl.

TAKOVEJ BYL FREAKSTOCK REBOOT

20. srpna 2007 v 9:47 | REGI
když jsem letos poprvý přemýšlela o tom, že pojedu na freakstock tak mi bylo vážně líto, že to asi nevyjde… loni jsem tenhle pocit neměla! bylo mi to jedno, ale letos jsem tam vážně nechtěla chybět. jenže když jsem o tom žačla víc přemýšlet, tak jsem pomalu počítala a zjistila jsem, že na to nebudu mít peníze! jenže bůh měl jinej plán a jako, když nás někde chce, tak umožní abychom tam byli. musím říct, že to bylo zase několik malejch zázraků za krátkou dobu co udělal… ve čtrtek jsem ráno vstala normálně na denní a šla do práce. byly jsme s holkama domluvený, že hned jak to půjde tak mě pustěj… jenže určitě znáte murphyho zákon, že když se normálně nic neděje, tak ve chvíli, kdy to nejmín potřebujete se to posere… no tak něco podobného se stalo… bylo neobvykle tolik práce, že jsem myslela že neodejdu, protože jsem je v tom nechtěla nechat, ale nakonec mě poslaly, že to prej zvládnou, tak doufám, že to přežily!

JESUSFREAX NA KRISTFESTU

3. srpna 2007 v 17:02 | PATRIS
včerejší den jsem strávil na kristfestu, festivalu pro mládež nedaleko velkýho meziříčí, kam jsem vyrazil ještě s fílou propagovat freakfest a taky prodávat trika a placky z outsider shopu. cesta tam byla docela v pohodě (nebejt toho brzkýho vstávání) a tak něco málo po devátý jsme už vjížděli do areálu nesměř, kde se to celý konalo. po přivítání s tiborem z image33 jsme šli obhlídnout terén a najít nějakej vhodnej plac. nakonec jsme našli luxusní místo (teda zajet tam s autem bylo fakt umění) v centru všeho dění. rozdělali jsme náš stánek a zpočátku ani něměli moc očekávání, že se něco prodá. po zkončení jednoho z programů se k našemu místu navalilo okolo třiceti lidí a pořád přicházeli další, že jsme to ani nestíhali... a výsledek? prodány všechny placky a asi osmnáct trik, rozdali jsme kupu pozvánek a spousta lidí se tak dovědělo o freakfestu. vůbec jsem tam měl čas pro spoustu supr rozhovorů s lidma... no a večer jsme ještě zašli na večerní program, kde jsme stihli jen začátek - chvály v podání kapely naboso (teda vůbec to nebyl můj styl - nějaký country nebo co, ale bůh tam ke mě mluvil a to bylo hlavní :-) no a někdy okolo půl devátý jsme vyrazili zpátky domů. cesta zpátky byla ještě víc v pohodě - pěkně jsem šlapal na plyn a silnice byly prázdný, takže jsme se ani nenadáli a byli jsme doma. díky bože za super den!

FREAKFEST 007 OČIMA VESNIČANA Z ČERČAN

26. července 2007 v 10:23 | PES001
na patrisovo naléhání jsem se po několika týdnech konečně dokopal napsat report z festivalu, kterej je přes svoje mouchy u nás ojedinělej, zvláštní a fajnovej. a jedu na něj vždycky rád, i když samozřejmě u nás v kraji, bydlišti voe samotnýho vlastíka horvátha je taky spousta týdletý rockový kultůry, a mohl bych menovat, ale nechci. jakože rozumíš nechci, aby se někde řikalo, že žiju v nějaký prdeli. na to bacha. je pravda, že letos mi v lajnapu chyběla kupříkladu nějaká ta dobrá česká indie-rokenrolová parta s úchylným basákem a zpěvákem, kterýmu se nadává do trpaslíků, ale co. po chvilce uvažováního a přemejšleního jsem se rozhodl užít si ten freakfest jako fanda. se vstupným, bez jídla zadarmo a bez proplacení cesťáku, v kůži ouplně obyčejnýho člověka...

OHLÉDNUTÍ ZA FREAKFESTEM 007

11. července 2007 v 9:51 | MONIKA
v sobotu jsme se jako organizátoři freakfestu sešli a zhodnotili letošní freakfest. myslíme si, že z boží milosti se to opět povedlo. moc nás těší, že i vaše reakce jsou pozitivní. děkujeme vám že jste tam byli s námi. freakfest nejsou jen kapely, semináře a workshopy, půlnoční mše, ale vy všichni co jste tam byli utváříte freakfest takový jaký je. samozřejmě bez boha by freakfest nikdy nevzniknul a on je ten režisér od výběru kapel, přes ... až po úžasnou a pokojnou atmosféru.
jak jme psali v úvodu, letošní freakfest jsme zhodnotili a taky zjistili, že jako zatím pokaždé jsme v mínusu, to znamená, že musíme ještě zaplatit za pódium, zvukaře a pronájem kempu. chtěli bychom požádat vás, kteří jste si freakfest užili i vás ostatní o pomoc. pokud chcete aby byl i příští rok freakfest, pošlete nám prosím dar, můžete udělat sbírku ve vašem společenství, na skupince, rozbít prasátko... budeme vám vděčni za jakoukoliv částku. díky ještě jednou že jste na freakfest přijeli a věříme že vám "osud" tohoto festivalu není lhostejný.

číslo účtu jesusfreax: 1089653319 / 0800

FOTKY Z FREAKFESTU

28. června 2007 v 20:06 | PATRIS
fotky z freakfestu najdete na stránkách www.rajce.net

FREAKFEST JE ZA NÁMI

26. června 2007 v 10:17 | PATRIS
hey lidi, tak je po freakfestu. uteklo to letos zase jako voda a i přes to, že počasí zrovna nebylo nejlepší, myslim, že se to nakonec povedlo - atmosféra, kapely, workshopy i noční mše... hodně by nás zajímali vaše dojmy, názory, nápady k freaku. třeba i proto udělat to příště zase líp... piště do komentářů nebo do návštěvní knihy vlevo pod názvem "forum". zajímá nás váš názor! taky už se pomalu objevují stránky s fotkami z freakfestu. odkazy můžete taky hodit do komentářů nebo do návštěvní knihy...

POMOŽTE NÁM S PROPAGACÍ FREAKU

9. května 2007 v 15:10 | PATRIS
čau lidi! tak se nám freakfest pomalu, ale jistě blíží a my bychom od vás potřebovali helpnout s propagací freaku ve vašem okolí / vašimi přáteli / vašemi společenstvími. fakt bychom letos chtěli, aby kemp na broďáku praskal ve švech a aby tu jedinečnou atmosféru freaku, která tam pokaždý panuje, mohlo zakusit co nejvíc lidí. a tak nám please pomožte hlásit zprávu o freaku všemožnými i nemožnými způsoby... jak na to, to už je na vás :-) hlavními hvězdami letošního freakfestu jsou kalifornští the violet burning a máte se fakt na co těšit! a co víc, bude pro vás připraveno na třicet hudebních interpretů hrajících na třech hudebních scénách a to už od čtvrtka! už ve čtvrtek totiž začínají večerní koncerty na mainstage. nebude chybět ani oblíbená čajovna, divadlo, desítka workshopů a hlavně to nejdůležitější - boží atmosféra s maximální pohodou a přátelstvím... těšte se!!!
 
 

Reklama