Září 2008

SAXSTOCK NÁS PODPOŘIL

4. září 2008 v 17:13 | ALBERT A MONIKA |  → REPORT
už je to pár týdnů, co jsme se s albertem vrátili ze saxstocku v německu. chceme se s vámi podělit o to, jak je bůh dobrý... v termínu 11. - 13. července jsme vyrazili na saxstock kam nás pozvali organizátoři (my jsme je pozvali předtím na freakfest). řekli jsme si, proč ne a rozjeli se do sazska. festival se odehrával v duchu tvrdé hudby - punk, metal, hardcore. když nehrála kapela na pódiu, zněly různé zvuky ze stanu - "open stage", vždy se někdo "našel" kdo vzal do ruky kytaru nebo si sednul za bicí nebo stál u mikrofonu. většinou se linuly známé písně - chvály jesus freaks.
před nedělním seminářem (bohoslužbou) za námi přišel coschi (jeden z organizátorů), že se rozhodli polovinu z nedělní sbírky dát na freakfest. řekli jsme z pódia něco o freakfestu a odkázali je náš web... a dostali jsme 274.- euro! díky bože!
na tomto příběhu jsou zajímavé ještě dvě další věci: taky jsme dali určitou bankovku do sbírky a několik minut po konci sbírky za námi přišel jeden německý brácha a podával nám bankovku o stejné hodně co jsme dali do sbírky, prý se modlil a má nám tuto částku dát! bůh je prostě super!
a druhá věc - později jsme se bavili s organizátorkou saxstocku, která má na starosti finance a od ní jsme se dozvěděli, že letos se ve sbírce na saxstocku vybrala přesně dvojnásobná suma než vloni! no není bůh úžasný?!
takže díky sbírce z německa a díky několika z vás se nám dluh snížil, ale stále ještě nemáme zaplacenou fakturu za pronájem kempu... :-( pokud máte někdo pár korun navíc a přispějete nám nebo přispějete i ze svého nedostatku s vírou, že bůh se o vás postará, budeme vám za to vděčni.

ČTVRTÝ FREAKFEST SE OPRAVDU VYDAŘIL

4. září 2008 v 17:09 | JAKUB LIMR |  → REPORT
čtvrtý ročník alternativního hudebního festivalu freakfest proběhl na konci června na tradičním místě v campu brodský u červeného kostelce. jeden z redaktorů serveru www.signaly.cz trefně vystihl atmosféru této letní akce, když napsal: "v okamžiku, kdy vás rozpálí muzikanti z polska, holandska, německa, usa a samozřejmě české nej kapely, máte možnost se hned zchladit v blízkém rybníku. ale myslím si, že každý z nás se rád nechá nažhavit bez následného ochlazení nějakým pořádným povzbuzením člověka, který žije z víry, nebo svědectvím, jak k ní přišel. na tohle vše pořadatelé freakfestu myslí…"
festival, který se ve svých začátcích nechal inspirovat německým freakstockem, se v průběhu let v mnohém proměnil, jak bylo vidět i letos. freakfest rozhodně už není jen o muzice, i když ta zůstává jeho těžištěm. program festivalu byl v pravém slova smyslu celodenní a pestrý - což platí pro všechny čtyři dny jeho konání. kromě hudební produkce připravil pořadatelský tým z občanského sdružení jesusfreax doslova nálož workshopů a seminářů. jejich účastníci na pláži vyráběli masky, o kus dál vylepšovali své oblečení pomocí sprejů a šablon nebo seděli v kroužku, aby poslouchali duchovní vyučování na téma duchovního boje, o modlitbě, o řeči snů, o chudobě ve světě a co s ní či o povolání do misie. a tím výčet zdaleka nekončí. freakfest si asi málokdo umí představit bez půlnoční bohoslužby. ztichlá artstage je ozářená svíčkami a v ní společenství, které uctívá boha a naslouchá jeho slovu, aby nakonec při večeři páně zaznělo: "toto jest mé tělo, které se za vás vydává…"