JESUSPARTY 4 KOTVÍ TENTOKRÁT DOMA U GODARCHY

8. října 2007 v 10:01 | GREEN PROPHET |  → REPORT
půlrok se s půlrokem sešel a máme tady další jesus party, tentokrát tedy již čtvrtou, ale věřme, že jedinečností bude stejně tak nepočitatelná jako ty předešlé. přístavů už loď jesus party projela vícero a nyní nezbytně kotví i v zatím neprobádaných a divokých meandrech území vyděděnců, zbojníků a rebelů - v temné, ale čisté vodě godarchy. jedním z nosných témat bude tedy "doma u godarchy". chceme dát všem těm, se kterými nás pojí vztahy, aktivity či ideály možnost poznat naše vztahy, aktivity a ideály v té nejryzejší podobě - v domáckém prostředí chalupy na posvátné hoře GA hnutí - gírové. chceme dát našim drahým hostům možnost proniknout do hloubek všech našich úchylných a kacířských názorů a poznat jak (a jestli) se uplatňují v kruhu naší rodinné komunity. neb pravda osvobozuje a svoboda je taky důležitá. :-)

dalším tématem bude "jednota". na cestě po řece české alternativní církve už JP poznala různé hloubky alternativy a zatím vždy vyplula dále neotřesena. jestli se nepotopí v hlubinách našeho anarchizmu, neskolí ji zřejmě již nic. J známe se všichni pořád příliš málo, z neznalosti pramení strach a ze strachu rozdělení. jsme jedno už tím, který je v názvu naší lodi, ale stále ještě naše člověčenství staví bariéry k tomu měnit svět. a jestli ho měnit chceme, tak jedině společně.
třetím a posledním tématem bude "extrém". extrém přirozenosti a ryzosti křesťana, kterému nevládne duch světa. extrém intenzity víry a činů. extrémní horkost, která taví a mění svět a k nesnesení pálí jeho samozvané pány, ale bohu je v ústech příjemná. láska sklouzávající po povrchu není láskou, víra neprýštící ze samého středu srdce není vírou. jen trapným konstruktem, satanovi k radosti, kristovi k pláči.
VOLNÝ PROGRAM
pátek 9. listopadu - sejdeme se, popovídáme si, pomodlíme, pochválíme, na godarchy způsob spolu rozebereme druhou kapitolu skutků (nastudovat předem aneb my vám neřekneme čemu věříte, to nám musíte říct vy), podíváme se na divadlo typicky GA úchylných řacha brácha a strávíme dlouhé hodiny povídáním si o nás / vás/ nás a v povídání se prolneme do dne číslo dvě, jímž je
sobota 10. listopadu - probudíme se pozdě, poobědváme spolu GAvegetariánské tajemství, budeme si povídat a někdy odpoledne si popovídáme v rámci prezentací postojů tří lidí z godarchy o příšerně kontroverzních věcech a povídat si budeme ještě dlouho potom, čili do dalšího dne, kterým je
neděle 11. listopadu - probudíme se kdy chceme, někteří zřejmě odjedeme, ale co už, půjdeme na delší krásnou naplánovanou procházku při které si zase budeme povídat a po návratu se už odjedeme každý na oddělená místa která máme tu drzost nazývat našimi domovy.
když nebudeme chtít, tak se v nás na JP nezmění nic. když budeme chtít, tak ano. a nejen na jesus party.
organizační věci (the most uncool stuff)
je nanejvýš vhodné oznámit záměr přijet, nejlépe i s pravděpodobností uskutečnění, na www.godarchy.wz.cz/forum do vlákna "akce: JESUS PARTY 4" a ještě lépe i na osvi(zavináč)email.cz . chalupa není kulturák, čímž myslím, že není tak veliká.
jídlo bude společné jen jedno, čím více jídla a pití budeme mít každý s sebou, tím nižší bude pravděpodobnost nedobrovolného půstu. jídlo doporučujeme vege, ale každý svojí karmy škůdce. poblíž je restaurační zařízení neboli hospoda, ale doporučuji se nespoléhat.
máme toho hodně na srdci a neradi bychom s některými s vás sdíleli jen nedokonalou část, přijeďte na co nejdéle. jestliže byste mohli být jen na chvíli, zvažte, zda nebude lepší se s námi vidět jindy. jen zvažte.
ještě rozešleme emaily - proto je lepší se nějakým způsobem ohlásit a adresu elektronickou sdělit.
moc důležité: přečtěte si skutky, 2. (slovy druhou kapitolu)! zamyslete se nad otázkou oho, co (jestli vůbec) nás spojuje a co (jestli vůbec vůbec) z toho vyplývá.
nejdůležitější: připravte se na nejhorší. ale nebojte se. koušeme jenom v dobrém.
green.prophet (www.godarchy.wz.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patris patris | Web | 8. října 2007 v 17:58 | Reagovat

tak jen doufam, ze ten vikend budu mit v praci volno. hrozne radi bychom s kami prijeli :-)

2 t.zajic t.zajic | E-mail | 9. října 2007 v 16:02 | Reagovat

já taktéž a moc bych uvítal koncert long silent day, třebas amplagd, nešlo by to? Zaja

3 regi regi | 9. října 2007 v 22:14 | Reagovat

už dlouho jsem se tak nepobavila u nějakýho článku.. uvidím jak mi to vyjde, ale asi jste mě přesvědčili, že bych chtěla přijet... :) tak zatím snad naviděnou!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama