freaktour s kapelou obadja

28. února 2007 v 22:32 | kopy |  → REPORT
asi před čtrnácti dny mne oslovili přátelé z jesusfreax, jestli bychom u nás na severu v pondělí 19. června nezorganizovali koncert skupině obadja z německa. vyjíždí prý na takové malé "předfreakové" turné po českých městech, kde chtějí hrát na ulici lidem o kristu. po počáteční nejistotě se nám nakonec skrze kubu z šáronu a jeho známé podařilo domluvit akci v teplicích. po velmi jednoduché předchozí komunikaci (2 sms) jsme se s hochy z obadji úspěšně setkali ve dvě ráno z neděle na pondělí u nás v ústí nad labem. ještě jsme dvě hoďky pokecali a šli jsme na kutě. →


druhý den odpoledne jsme vyrazili do teplic. po jistých problémech po cestě (nemohli jsme nalézt místo určení) jsme úspěšně dorazili. akce byla připravena (výborně) v lázeňské zóně, v parku v tzv. mušli. začalo zvučení. lidé stále přicházeli. když krátce po čtvrté hodině fredy zahajoval koncert s pomocí tlumočnice slovy: "chceme chválit boha", ozvalo se z jedné z lavic za námi takové překvapivé táhlé "ccooože ..." :-) obadja svůj nadupaný set prokládala slovem, dominikovým (bubeníkovým) svědectvím a upřímnými modlitbami za přítomné. po celou dobu koncertu bylo na místě přítomných šedesát až osmdesát lidí. další třeba jen prošli kolem, ale nebylo nikoho z nich, kdo by se alespoň na chvíli nezastavil. :-) dokonce i nejstarší generace - i když stála s odstupem vzadu - se nechala unést a celou dobu poslouchala, ani nedutala. :-) ke konci kluci rozdali zdarma svoje cd a nabídli se přítomným, že se s nimi budou modlit osobně, pokud chtějí. skutečně několik lidí zájem projevilo ... poté proběhly ještě nějaké diskuze - bylo to fakt "cool". stejný názor měli i chalani z obadji a tak jsme je po společné večeři v restauraci (kam konečně dorazili i jejich američtí přátelé alan s tinou, kteří do té doby marně bloudili po čechách) mohli s klidným svědomím poslat na prahu, kde se jich ujala regina. bylo to opravdu moc příjemné, s bohem strávené odpoledne.

už se nemůžu dočkat freakfestu - nejřachovatější akce v dějinách česka... :-)

kopy, ústí nad labem


kapela obadja vystoupí před freakfestem i v dalších městech. konkrétně v náchodě, trutnově, české skalici a červeném kostelci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama