festiwal bez narkotyków i przemocy

28. února 2007 v 22:37 | pája |  → REPORT
na slot jsem zavítala letos porvé spolu s kamarády - jesusfreax (mončou, albim, kami, patrisem, filipem a regi). cíl byl dorazit do lubiąż před půlnocí. (o půlnoci zavírali recepci a kdyby jsme to nestihli, tak by jsme se už nemohli dostat do areálu a museli by jsme nejspíš přespat před ním:). jeli jsme rychle po polských silničkách a když se před náma na levý straně ze tmy vynořil veliký komplex kláštera, jen okna katedrály svítily, byli jsme na místě. na recepci jsme pokecali s radkem, organizátorem akce, který nás pozval a od slečen jsme dostali zelený kartičky s názvem: "gosci festiwalu". na slotu jsme strávili celkem pět dnů, každý den byl stejný program a my jsme ho prožili asi takto...


ráno nás vyhnalo slunce ze stanu, a sešli jsme se postupně na ranních chvalách ve stodole, které nás trošku probrali a dali energii do nového dne. pak jsme zašli ke stánku, koupit si nějaký pečivo, (okolo stánku vždycky lítalo strašně moc vos a prodavačka musela dávat pozor, aby nám jednu taky nezabalila) a kafe. od 11 do 17 byli na programu workshopy, mohli jsme si vybrat ze 125. každý zvolil to, co bylo jeho srdci nejblíž a tak se většinou stalo že naše malá skupinka se rozdělila a každý šel jinam. párkrát jsme se sešli například na workshopu češtiny, kde se poláci učili český jazykolamy. bylo to vtipný poslouchat je jak se snaží vyslovit i pro nás těžký slova. během workshopů jsme se vždycky hledali a obvykle jsme se našli v čajovně u godarchy, kam jsme zašli na pokec nebo na polívku. v 19 hodin začínaly koncerty na hlavním podiu a my jsme se vydali hledat nějaký opuštěný místo v klášteře, kam bychom si mohli sednout a modlit se. modlili jsme se každý zvlášť nebo jeden za druhého. byl to vždy úžasný čas v boží přítomnosti. seděla jsem na zemi v katedrále, koukala nahoru, vysoko do stropu a uvědomovala si jak je bůh veliký a má pevně všechno ve svých rukou. regi s filipem pak začli zpívat chvály, což nejspíš probudilo netopýra (kecám :-), kterej nad náma začal poletovat. po koncertech okolo 1 hodiny vždy začínala reggae party. jeden večer jsem tam zašla spolu s filipem a luxusně (to mám od regi :-) jsem si zapařila na reggae. mám ráda reggae! spát jsem šla, až když už se rozednívalo v 3:45, ostatně jako každý ráno.

na konci slotu jsme se sešli u kulatýho stolu (pokecem v kruhu) s lidma z godarchy a sirkim a na tématu byl hlavně freakfest. slot jsme zakončili modlitbou, rozloučili jsme se a vyrazili směrem hradec.

pája, jesusfreax praha

převzato z páji blogu www.paja-jfx.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama